Pěšky Prahou
Komentované procházky s průvodcem
90 minut
Lesk a sláva pasáží

Lesk a sláva pasáží

Pojďme se vrátit do 20. a 30. let minulého století, kdy byla vytvořena většina pasáží v oblasti kolem Václavského náměstí a  kam se chodila bavit celá Praha……..                       

2 hodiny
Z pražského Manhattanu do Podolí

Z pražského Manhattanu do Podolí

 Příjemná dvouhodinová procházka začíná na Pankrácké pláni přezdívané pro své výškové a moderní budovy pražský Manhattan. Dále budeme pokračovat krásnou  rezidenční čtvrtí s převážně prvorepublikovými vilami a procházku zakončíme v méně známých  zákoutí starého Podolí nedaleko od nábřeží. 

90 minut
Karlín

Karlín

Proměna této dříve zatracované a přehlížené průmyslové pražské čtvrti v jednu z nejvyhledávanějších rezidenčních i komerčních oblastí je neuvěřitelná. Směs staré zástavby, industriální architektury i moderních budov a navíc bohatá historie – to všechno jsou důvody, proč tato místa navštívit

90 minut
Karlův most

Karlův most

Nejstarší most v Praze v sobě ukrývá mnoho tajemných příběhů i fascinující historie. Přijďte se podívat na tuto galerii soch pod širým nebem jinýma očima. Procházku zakončíme na ostrově Kampa a přilehlé části Malé Strany.

90 minut
Méně známé Staré Město II

Méně známé Staré Město II

Další procházka po méně známých částech Starého Města odkrývá tajemství Anežského kláštera a přilehlé oblasti Haštalské čtvrti. Věděli jste, že v nedaleké ulici měl sídlo i pražský kat? Procházka po pražském „Františku“ a okolí s návštěvou krásně zrekonstruovaného Anežského kláštera- bez vstupného.

90 minut
Libeňská zákoutí

Libeňská zákoutí

Víte, že Libeň byla kdysi nejromantičtějším pražským předměstím a že Libeňský zámek užívali jako letní sídlo staroměstští konšelé? Dříve průmyslová čtvrť, kterou tolik miloval Bohumil Hrabal, se velmi změnila, nabízí romantická zákoutí, pěkné výhledy i moderní architekturu. A hodně historie…